Najpierw kilka słów o mnie.

Ostatni dłuższy tekst jaki pisałem to była praca magisterska (a i tak składała się ona w większości z obrazków). Pisząc ją kilka lat temu, przypuszczałem, że nie będę pracował w swoim wyuczonym zawodzie. Z dzisiejszej perspektywy mogę jednak powiedzieć, że marzenia się spełniają. Chciałem zajmować się czymś twórczym, czymś co nie zostanie zapomniane. Dziś wiem, że nawet kiedy już nie będę fotografował, moje zdjęcia będą gdzieś oglądane, czasem może nawet ktoś wspomni o kimś, kto je zrobił.

Mam na imię Dawid. Jestem mężem, ojcem oraz fotografem. Staram się trzymać tej kolejności. Fotografuję śluby na tyle długo, że czuję się w tym pewnie i lekko. Na tyle jednak krótko, że cały czas czuję się jak pionier, odkrywca, który podczas każdego zlecenia stawiany jest w innych realiach, z innymi ludźmi i z podobnymi tak cudownymi emocjami. Fotografia nauczyła mnie otwartości. Uwielbiam ludzi, zarówno fotografować jak i z nimi rozmawiać. To, że znalazłem się tu gdzie teraz jestem to odrobina przypadku, szczypta szczęścia ale też ogrom pracy, energii i determinacji. To wszystko pozwoliło mi rozpocząć wspaniałą przygodę. Trwa ona do dzisiaj i sam czasem nie daję wiary jak to wszystko się udało. Dzięki fotografii również spotkałem i spotykam do dzisiaj mnóstwo wspaniałych ludzi. Mniej lub bardziej zmieniają oni moje życie, postrzeganie, podejście. Jeśli chcecie się przyłączyć do tej przygody to zapraszam.

Fotografia ślubna według mnie.

Postaram się bardziej trzymać tematyki. Chciałbym Wam tutaj przybliżyć, jak wygląda z mojej perspektywy dzień, z którym niebawem przyjdzie się Wam zmierzyć. Może zabrzmiało to groźnie. W rzeczywistości nie musi tak być. Wystarczy pamiętać o pewnych rzeczach, o innych zaś zapomnieć i nie zaprzątać sobie nimi głowy.

Jednak fotografowanie wymaga ciągłej obserwacji. Poza najlepszymi momentami jakie chcę uwiecznić, zdarza mi się zaobserwować mnóstwo innych sytuacji. Sytuacje te, najczęściej pozytywne, bardzo często zabawne, ale niejednokrotnie przykre, są w pewnym stopniu powielane na różnych ślubach. Spotykając się z Wami, chciałbym opowiedzieć o wszystkich tych wydarzeniach. Chciałbym tak jak Wy, aby ten dzień był idealny. Mówię to całkowicie szczerze. Zależy mi na tym, żebyście mieli udany dzień ślubu. Tak po prostu. Dlaczego? Dlatego że to bardzo ułatwia mi pracę. Praca z parą młodą, która jest wyluzowana i uśmiechnięta jest o niebo lepsza niż praca z taką, która jest przerażona i nieprzygotowana na to, co będzie się działo. A będzie się działo. Zapewniam.

Tak naprawdę tekst na tej stronie jest po części zaczerpnięty z mojego poradnika dla par ślubnych pod tytułem “Biała czy ecrue”. Postanowiłem kiedyś go napisać, aby jak najlepiej przygotować moje pary na współpracę ze mną. Aby dać Wam coś wartościowego jeszcze przed dniem ślubu. Zgromadziłem tam swoje przemyślenia na temat ślubów, nie tylko pod kątem fotografii. Jeśli chcecie zagłębić się w lekturę to zapraszam do kontaktu. Obiecuję, że będziecie mieć wtedy najbardziej aktualną wersję. Cały czas coś tam się zmienia, poprawia, dodaje. Dokładnie tak jak w mojej fotografii.Dlaczego powinniśmy się spotkać.

Jeśli chcecie ze mną współpracować to jest to ważna kwestia. Chciałbym się z Wami spotkać. Chcę Was poznać, porozmawiać o tym jak się poznaliście, co lubicie (lub za czym nie przepadacie), czego oczekujecie, czego ja oczekuję od Was. Dzięki temu Wy również będziecie mieć pewność czy warto zaprosić tego człowieka na swój ślub. Żebyśmy mogli się spotkać zapraszam Was do kontaktu ze mną.


Wasze pytania i moje odpowiedzi:

Podczas moich spotkań z parami pada sporo pytań. Zarówno ze strony narzeczonych jak i z mojej. W tym miejscu starałem się zgromadzić te najczęściej zadawane, najbardziej istotne i takie, które mam nadzieję pomogą Wam na etapie wyboru fotografa, spotkań i analizowania.

Finalna cena jest zawsze ustalana indywidualnie. Jeśli chcecie otrzymać kompletną wycenę w przypadku Waszego ślubu zapraszam do KONTAKTU. Wypełnijcie formularz, wyślijcie. Zazwyczaj odpisuję w ciągu kilku godzin. Oczywiście możecie też do mnie zadzwonić ;) Mój tel: +48 511 705 940

Świetne pytanie. Nie koniecznie musi być to suknia i garnitur :) Większość sesji plenerowych oczywiście odbywa się w takiej stylistyce i jest to zrozumiałe. Jednak nie ma co się ograniczać. Możliwe, że do miejsca plenerowego, które wybierzecie lepiej będzie pasował inny strój. Na pewno warto zadbać o obuwie. Szczególnie w przypadku Pani młodej. Jeśli planujecie wycieczkę po lesie szpilki nie będą dobrym pomysłem. Zabierzcie takie buty i strój,  w którym będziecie się czuć komfortowo.

Sesje plenerowe które nie zajmują nam więcej niż 5 godzin wraz z dojazdem są zawarte w cenie podstawowej. Dlatego też warto skupić się na jednym miejscu/okolicy i spędzić czas na fotografowaniu zamiast na podróżowaniu.

Oczywiście. Uważam je za świetną okazję żebyśmy się lepiej poznali. Będziecie też wiedzieć jak będzie wyglądał Wasz plener ślubny.

Podstawą mojej oferty jest galeria autorska licząca około 150 fotografii. Są one starannie wybrane przeze mnie tak aby opowiadały w ciekawy, spójny sposób Waszą historię. Są one również poddane najbardziej starannej obróbce. Oprócz galerii dostajecie materiał dokumentacyjny. Zazwyczaj liczy on około 700-800 fotografii. Są one również obrobione, wyselekcjonowane i stanowią pełnowartościowy materiał z dnia Waszego ślubu i sesji plenerowej.

Pracuję na terenie całej Polski. Jeśli jednak planujecie ślub w jakimś innym urokliwym miejscu na świecie to odległości nie stanowią dziś problemu.

Maksymalnie 30 dni od daty sesji plenerowej.

Na większości reportaży pracuję sam. Jeśli takie jest Wasze życzenie to oczywiście jest możliwość pracy w 2 osoby. Dwie perspektywy dają większe zróżnicowanie w materiale. Szczególnie podczas przysięgi w kościele. Z drugiej strony praca na dwóch aparatach jednocześnie daje mi możliwość wykonywania dosyć nieliniowego materiału w pojedynkę.

Ja napisał Ansel Adams “Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim.” :) Jeśli jednak potrzebujecie takiej wiedzy to pracuję na profesjonalnych lustrzankach sony. Co najmniej dwóch, nie ma więc obaw o awarię sprzętu. Do tego używam kompletu jasnych obiektywów. W plenerze często zabieram ze sobą asystenta i dodatkowe oświetlenie.

Zawsze proponuję żeby zacząć przygotowania Pana młodego około 3 godziny przed ceremonią (w przypadku niedalekich odległości między miejscami Waszych przygotowań). Pozwala mi to bez pośpiechu się przemieszczać i mam czas na skupienie się na zdjęciach.

Rozpoczynam prace około 3 godziny przed ceremonią ślubną. Kończę pracę po zabawach “oczepinowych”. Jeśli nie przewidujecie tradycyjnych oczepin to w 100% gotowy materiał mam ok godziny 22giej.

Tak. Chciałbym spotkać się z Wami osobiście. Zapraszam Was do siebie i zależy mi na tym, żebyśmy poznali się, porozmawiali. Oczywiście zdarza mi się całe spotkanie odbyć na skype lub przez telefon a umowę podpisać mailowo. Jest to zrozumiałe np. gdy jesteście za granicą. Jestem jednak staroświecki i uważam, że spotkanie w cztery oczy jest lepsze.