Warsztaty dla Fotografów
Nie tylko dla fotografów ślubnych i nie tylko o świetle w fotografii. Chociaż z jednym i drugim najbardziej się utożsamiam, to tym razem postanowiłem przygotować skondensowaną pigułkę wiedzy dla fotografów z różnych dziedzin. Skupimy się podczas tych warsztatów na tematach ważnych, aktualnych, które pozwalają nam się wyróżnić na rynku. Oszczędzę wam roztrząsania tematów, w których nie czuję się pewnie. Skoncentruję się na tym, co sprawdziłem i udoskonalałem przez lata, dzięki czemu możecie pójść na skróty w swoich biznesach i swoim fotografowaniu: bazując na moim doświadczeniu, popełnionych błędach, wysłuchanych wykładach, przetestowanych strategiach. Moje warsztaty „Flow & Work” oraz „Kwestia światła” teraz połączyłem w jedno, aby dać wam konkretne informacje bez zbędnych ozdobników. Będzie merytorycznie, bez tematów tabu i pytań bez odpowiedzi. Dzień warsztatowy podzielimy na kilka rozdziałów:
Do tej pory była to nazwa moich warsztatów stacjonarnych. Postanowiłem z nich wyciągnąć to co uważam za najważniejsze i streścić w jednym dziale. Od rana zaczniemy więc od tej mniej kreatywnej (a może właśnie nie do końca) części naszej pracy. Od budowania marki, pozyskiwania klientów, marketingu. Przejdziemy przez bloga i seo aż po spotkanie z parą i podpisanie umowy.
Pokażę Wam jak przez lata pracowałem na to, żeby dziś nadal móc żyć fotografią i żyć z fotografii. Z jednej strony omówimy trudności, jakie dziś czekają na fotografów, którzy są w branży już lata. Z drugiej opowiem Wam o nowych możliwościach, które chcąc nie chcąc musimy wykorzystywać, aby się rozwijać i nie pozostać w tyle. Skończymy na omówieniu spotkania z parą. Zarówno tym pierwszym gdy klient styka się z moją marką po raz pierwszy i inicjuje kontakt, jak i na spotkaniu u mnie w domu, z którego 99% par wychodzi z podpisaną umową (opowiem też, dlaczego ten 1% wychodzi bez ;)
Błysk, światło ciągłe, modyfikatory, lampy. Oraz to jak to wszystko ustawić. Czyli podejdziemy do tematu technicznie, bo jest to konieczne. Sprawna praca narzędziem, jakim jest światło da Wam możliwości tworzenia kreatywnych obrazów wykraczających poza “standard”. Gdy poznacie i opanujecie technikalia światło stanie się dla Was kolejnym ważnym narzędziem. Jak przysłona, czas, iso czy ogniskowa. Dowiemy się jak, czym i w jaki sposób świecić, żeby było to nie nachalne i dawało pożądane rezultaty. Rozłożymy na czynniki pierwsze błyskanie na salach weselnych i w plenerze. Wszystko po to, żeby mieć powtarzalność na zdjęciach, mieć spójne materiały a w efekcie szybciej je obrabiać, czyli oszczędzać czas. Wszystkie fotografie w moim portfolio to zdjęcia wykonywane podczas reportaży ślubnych. Poniżej załączam kilka fotografii wykonanych podczas warsztatów (zarówno moich jak i moich warsztatowiczów). Zobaczcie, co udało się nam stworzyć na poprzednich edycjach:
Temat sztucznej inteligencji towarzyszy nam ostatnio bez przerwy w wielu dziedzinach życia. Nie inaczej jest z fotografią. Od dłuższego czasu wykorzystuję narzędzia oparte o AI. Nie tylko w obróbce, ale na tym głównie się skupimy. Opowiem o pracy z kolorem na zdjęciach, o spójności i powtarzalnym procesie, który zastosujecie do każdego rodzaju fotografii. Żeby nie marnować czasu na żmudną obróbkę live na warsztatach, dostaniecie ode mnie dostęp do mojego kursu online, gdzie podczas kilkunastu godzin materiału wideo pokażę Wam mój proces przetwarzania zdjęć: od zgrania materiału z karty pamięci do wysłania linku do strefy klienta moim parom. Poniżej kilka przykładów zdjęć przed i po obróbce.
Ciężko bazować na samej teorii. Ostatnim etapem będzie sesja z dodatkowym oświetleniem. Sfotografujemy pierwszy taniec w praktycznie całkowitych ciemnościach, gdzie tylko nasze dodatkowe światło będzie decydować o ekspozycji sceny. Pokażę wam, jak w każdych warunkach poradzić sobie z ustawieniem lamp jak i ich parametrów. Użyjemy światła błyskowego jak i zastanego. Myślę, że najlepszym opisem tego, co będzie się działo, będzie materiał backstage’owy z poprzednich edycji warsztatów i ich praktycznej części.
Na wsparcie po warsztatowe składa się kilka elementów:
- Każdy z Was ma możliwość konsultacji ze mną online po warsztatach. Gdy już na spokojnie wrócicie do domu z przyswojoną wiedzą, spróbujecie ją wdrożyć i napotkacie ewentualne problemy. Spotkamy się live i omówimy problematyczne kwestie.
- Grupy na Facebooku zrzeszające moich kursantów błyskowych i obróbkowych. Jest tam już w sumie prawie 1000 osób, które wzajemnie się wspierają i odpowiadają na pytania. Często szybciej niż ja sam to zrobię :)
- Kanał na discordzie. Miejsce stworzone, aby jeszcze bardziej uprościć nasz kontakt po warsztatach. Będziemy się tam spotykać na live, na wieczornych rozmowach, tam będziecie dostawać w pierwszej kolejności informacje o nowych materiałach kursowych.
- Dostęp do kursów online. Zdecydowanie najważniejszy element wsparcia po warsztatach. Dostajecie dostęp do moich kursów online o świetle i obróbce o wartości kilkuset złotych. Możecie wrócić do treści omawianych na warsztatach stacjonarnych gdzie i kiedy chcecie. Kursy są dostępne bezterminowo na dowolnym urządzeniu z poziomu przeglądarki.
- Kody rabatowe i specjalne oferty od partnerów warsztatowych.
Poniżej zerknijcie na zestawienie partnerów, sponsorów i towarzyszących nam podczas warsztatów firm.
Bez nich nie udałoby się tego zorganizować w takiej formie jak ma to miejsce:
Garść informacji i pytania, które najczęściej się pojawiają:
Ile trwają Warsztaty?
Rozpoczynamy 16 marca 2024 o 9:00 rano. Miło będzie gdy zjawicie się trochę wcześniej. Będzie czas na rozpakowanie się, kawę, ciastko, zajęcie miejsc. Bardzo chciałbym abyśmy o 9:00 byli w komplecie i mogli zająć się realizowaniem warsztatowych treści. Ciężko określić jest mi koniec warsztatów. Sesję przewiduję około godziny 18.00. Wiem jednak z doświadczenia, że pojawia się sporo pytań, przeciągają się rozmowy. Przygotujcie się na zakończenie na pewno po godzinie 20.00
Co z noclegiem i wyżywieniem?
W ciągu dnia dostępny będzie catering z przekąskami, kawą, herbatą, wodą i napojami. Około godziny 13.00 zjemy obiad. Jeśli potrzebujesz noclegu przed lub po warsztatach z pewnością znajdą się jakieś wolne pokoje w Siedlisku Janczar. Należy zorganizować go we własnym zakresie. Oczywiście mogę pomóc.
Czy zabierać aparaty, obiektywy i lampy?
Sprzęt do fotografowania zdecydowanie się przyda. Zabierzcie aparaty i obiektywy. Lampy zostawcie w domu. Jeśli chodzi o światło, to ja zadbam, żeby wszystko grało w tym temacie.
Jak zarezerwować miejsce?
Miejsce na warsztatach macie zagwarantowane w 100% po kliknięciu w ten link i zakupieniu wejściówki:
ZAREZERWUJ. Można skontaktować się ze mną również telefonicznie lub mailowo (znajdziecie mail i telefon na dole strony), jednak najwygodniejszy sposób to rezerwacja przez stronę.
Co w przypadku rezygnacji z warsztatów? Czy otrzymam zwrot pieniędzy?
Tak. Otrzymasz pełny zwrot wpłaconych pieniędzy. Proszę jednak o przemyślane decyzje. Ilość osób zawsze jest ograniczona i możecie zająć miejsce komuś kto nie zdąży się zapisać.
Ile czasu poświęcasz na część o obróbce fotografii?
Część obróbkowa potrwa około godzinę. Będzie to streszczenie najważniejszych kwestii związanych z obróbką i AI. Nie będziemy obrabiać zdjęć na żywo. Nie ma potrzeby żebym powielał to co zobaczycie w kursie online. Znajdziecie tam kilkanaście godzin materiałów video o obróbce. Wszelkie pytania będziecie mogli również zadać na grupie warsztatowej “Sekcja obróbkowa” oraz na kanale Discord.
Czy możliwe jest otrzymanie certyfikatu ukończenia warsztatów?
Tak. Każdy z warsztatowiczów otrzyma imienny certyfikat ich ukończenia
Czy możliwe jest otrzymanie faktury za warsztaty?
Oczywiście. Rezerwując miejsce przez link na dole strony wpisujecie dane i automatycznie każdy otrzymuje fakturę na maila.
Lokalizacja: Siedlisko Janczar (lokalizacja google maps)
Cena: 1500zł. Wystawiam fakturę bez vat.
Rezerwacja poniżej lub mailowo/telefonicznie: tel. 511705940, mail: biuro@dawidmazur.pl
Wszelkie pytania również drogą mailową lub telefoniczną.