Serdecznie zapraszam na moje autorskie warsztaty fotografii ślubnej. Całodzienne merytoryczne spotkanie. Konkretna wiedza jak osiągnąć odpowiedni flow w pracy fotografa ślubnego.

Gościnnie swoje produkty zaprezentuje firma nphoto i dla każdego z uczestników przygotuje specjalny rabat.


A tak było ostatnio w Krakowie ;)

Zapraszam równiez do galerii zdjeć z sesji jaka powstała podczas warsztatów w Krakowie:


FOTOGRAFIA JAKO SPOSÓB NA ŻYCIE

Trochę teorii z rana. Krótko o mnie i mojej fotograficznej historii. O tym jak zacząć żeby szybko nie skończyć. Jak nie nadwerężyć kontaktów z rodziną i mieć czas na wakacje. Nieco więcej o ofercie, marketingu i pieniądzach czyli składowych naszych fotograficznych biznesów.


DZIEŃ ŚLUBU IDEALNY I REALNY

W fotografii ślubnej wyjątkowo sprawdziłby się mem typu „oczekiwania kontra rzeczywistość”. Jak sobie poradzić z tą dysproporcją. Dlaczego na pozór mniej atrakcyjny ślub i wesele mogą  wyjść nam na dobre. O tym co bardziej i mniej ważne w naszej pracy. Na czym się skupić żeby było coraz lepiej i wciąż pasjonująco. Opowiem o moim typowym dniu na reportażu ślubnym. Tym co może nas spotkać i czemu możemy zapobiegać.

 


FOTOGRAFOWANIE

Jak postrzegam całodniowe fotograficzne opowiadanie. W jaki sposób staram się szukać moich kadrów i czekać na nie. Jak czasem przewidywać a czasem być krok do tyłu. Postaram się wytłumaczyć jak patrzę przez wizjer i poza nim żeby zbudować nieprzypadkową historię składającą się z mocnych kadrów. Wspomnę jak lekko oszukać i kreować. Symetria czy jej brak? Jaasno czy ciemno? Jak zakrywać oczywiste i odkryć zasłonięte. Co robię, aby zapracować na satysfakcjonujący mnie materiał fotograficzny.


SPRZĘT

Aparaty, obiektywy, lampy duże i małe. Lustrzanka czy bezlusterkowiec? A może dron? Technicznie i praktycznie. Jak okiełznać swój sprzęt. Opowiem dokładnie i ze szczegółami jak podchodzę do fotografowania pod kątem czasu, przesłony, czułości i światła: zarówno błyskowego jak i zastanego. Bo czasem „bywa tak ciemno, że trzeba fotografować bez lampy”. W skrócie: jak pracować tym co masz i nie dać się zwariować.


WSPARCIE PO WARSZTATACH

Jednym z ważniejszych argumentów o jakim pisali moi warsztatowicze jest o aby “nie zostawiać ich samych” po warsztatach. Dlatego też po pierwszej edycji uruchomiłem grupę na facebooku w której wymieniamy się doświadczeniami, nagrywam filmy instruktażowe z obróbką przykładowych zdjęć i ogólnie jestem dostępny dla Was. Chciałbym zgromadzić społeczność, która będzie pomagać sobie w rozwiązywaniu branżowych problemów. Zapraszam do dołączenia do nas.


OPROGRAMOWANIE, SELEKCJA, OBRÓBKA

Jakie programy na przestrzeni lat okazały się przydatne, z jakimi przyszło się rozstać. Co mnie przyspieszyło a co trzymało w miejscu. Omówienie kompletu oprogramowania, którego używam. Co mogę polecić, za co warto zapłacić. Co jest obowiązkowym „must have” a co omijać szerokim łukiem.

Jak sprawnie wybrać najlepsze zdjęcia ślubne – te ważne i najważniejsze. Jak nie pomijać, działać etapowo, powtarzalnie i skutecznie. Opowiem o moich metodach wyboru zdjęć, dlaczego nie traktuję tego jak zło konieczne.

Post produkcja jako etap wykańczania, kształtowania, symulowania spójności. Opowiem jakich technik używam przy pracy z kolorem. Jak nie stać się „passe” ze swoją obróbką i pozostać ponadczasowym. Minimum narzędzi, maksimum praktyki i uporządkowania. Wytłumaczę jak sprawnie obrabiać, żeby kolor się nas słuchał.

Poniżej kilka przykładów zdjęć “przed” i “po”:


CENA, MIEJSCE, ZAPISY

Data: 9 marca 2020 (przewidywane godziny: 9:00 – 21.00)
Miejsce: okolice  Rzeszowa
Cena: 1000zł – w cenie obiad oraz w ciągu dnia dostępna kawa, napoje,ciastka i żelki :)
Ilość miejsc: Maksymalnie 15 osób.
Zapraszam do rezerwowania miejsc pisząc na maila biuro@dawidmazur.pl, telefonicznie: +48 511 705 940 lub przez poniższy formularz kontaktowy.

Pozdrawiam

Dawid

  • Date Format: DD dot MM dot YYYY