Warsztaty “Kwestia światła”. Teoria i praktyka

Ciekaw jestem jak postrzegacie światło. Czy traktujecie go jako swojego sprzymierzeńca czy bardziej przeszkadza Wam niż pomaga? Od momentu gdy pierwszy raz wyzwoliłem lampę błyskową wiedziałem, że muszę wykorzystać światło na swoją korzyść. Właściwie na korzyść moich zdjęć. Dziś wiem jakie możliwości daje i chętnie opowiem Wam wszystko co wiem na ten temat.

Zapraszam Was serdecznie do mojego nowego warsztatowego projektu. Spotkanie pod hasłem “Kwestia światła” będzie traktowało właśnie o świetle w fotografii. Głównie ślubnej bo taką się zajmuję najczęściej, ale to czego się nauczycie swobodnie wykorzystacie również w innych dziedzinach fotografii.


REZERWUJ KRAKÓW
REZERWUJ WARSZAWĘ
REZERWUJ TRÓJMIASTO

Warsztaty podzielone będą na 2 bloki. W pierwszym teoretycznym opowiem Wam jak pracuję światłem. Przestudiujemy wiele zdjęć wykonanych na różnych etapach dnia ślubu. Od przygotowań, przez zabawę weselną na sesji plenerowej kończąc. Pokażę Wam jak prostymi sposobami i minimalną ilością sprzętu uzyskać kreatywne efekty na zdjęciach. Jak je urozmaicić i sprawić, że będą bardziej atrakcyjne.


Poruszymy również temat który nurtuje wielu fotografów rozpoczynających swoją przygodę ze światłem błyskowym. Mianowicie to jak pracować z lampami na sali weselnej. Jakie lampy błyskowe wybrać, jak je ustawić. Czego nie robić i jak kontrolować światło żeby na każdej sali weselnej mieć powtarzalne warunki.


Opowiem Wam też o tym jak bez asystenta używać dodatkowego oświetlenia podczas sesji z parą. Przy użyciu małych lamp błyskowych i małych modyfikatorów. Przestudiujemy ustawienia aparatu, lamp oraz jak sprawić żeby jedno i drugie współpracowało ze sobą i nie było dla nas przeszkodą ale skutecznym narzędziem pracy.


Nie pominiemy również detali, które bardzo lubię fotografować i podczas fotografowania których też staram się wykorzystywać dodatkowe źródła światła. Producenci przez ostatnie lata dali nam mnóstwo sprytnych urządzeń, którymi możemy skutecznie pracować i nie będziemy potrzebować dodatkowej walizki na sprzęt.

Część praktyczna

Większość warsztatów jakie znajdziecie na rynku skupiają się na teorii. Oczywiście jest ona ważna, ale nie wyobrażam sobie mówić o mojej pracy nie pokazując Wam tego na żywo. Podczas części praktycznej zobaczycie jak wygląda kreowanie sceny światłem krok po kroku. Od ustawień aparatu, wybór odpowiedniego źródła światła, jego odpowiednie ustawienie aż po gotowe wykonane zdjęcia. Efekty będzie obserwować na żywo.

Będziemy pracować z parą. Sfotografujemy pierwszy taniec i zorganizujemy sesję w której główną rolę będzie grało światło. Będziemy dążyć do efektów takich jakie udało się nam osiągnąć podczas ostatniej edycji warsztatów. Kilka zdjęć z tego wydarzenia możecie obejrzeć tutaj:

Dla kogo są te warsztaty:

Zdecydowanie dla fotografów chcących się rozwijać. Dla tych, którzy chcieliby wyróżniać się na tle konkurencji swoja pracą światłem. Zarówno dla takich, którzy już kroczą ścieżką swojej kariery i chcą doskonalić umiejętności panowania nad fotonami jak i totalnie nowych, którzy rozpoczynają swoją przygoodę z dodatkowym oświetleniem w swoim fotograficznym tworzeniu. Nie będziemy omawiać totalnych podstaw jak obsługa aparatu, ale do światła podejdziemy całościowo. Bo zdarza się, że problem leży gdzieś u podstaw.

Dzień warsztatowy i miejsce”

Warsztaty rozpoczniemy o godzinie 9.00. Planowane zakończenie około godziny 18.00
W ciągu całego dnia dostępny będzie stolik kawowy, około godziny 13.00 zjemy obiad
Koszt warsztatów to 1000zł. Wystawiam fakturę bez vat.

Co do miejsca: W Krakowie i Warszawie spotykamy się w odpowiedniej odległości od centrum miast. To klimatyczne miejsca z dużą ilością drewna. I to jedynie je łączy :) Nawet po zdjęciach dojdziecie do wniosku, że różnią się mocno klimatem. I o to mi chodziło. Żeby znaleźć różne warunki. Możecie sprawdzić orientacyjną lokalizację na zdjęciu. Szczegółowe informacje otrzymacie po rezerwacji.

25 marca

Bonusy:

Rezerwując miejsce na warsztatach otrzymujecie również dostęp do moich kursów online o błysku oraz obróbce zdjęć. Po to aby utrwalić wiedzę zdobytą na warsztatach i wiedzieć jak można dopracować zdjęcia w programach graficznych takich jak Capture one i Photoshop.

Otrzymujecie również dostęp do grup warsztatowych na facebooku gdzie już kilkuset uczestników moich warsztatów i kursów tworzy zgraną społeczność. Jest to również miejsce gdzie dzielę się z nimi kodami rabatowymi do zaprzyjaźnionych sklepów z branży fotograficznej.

Po warsztatach otrzymacie certyfikaty ich ukończenia oraz udziału w kursach online.


W celu rezerwacji możesz użyć przycisków poniżej lub skontaktować się ze mną mailowo/telefonicznie: tel. 511705940, mail: biuro@dawidmazur.pl
Wszelkie pytania również drogą mailową lub telefoniczną.

Pozdrawiam i do zobaczenia w marcu.

REZERWUJ KRAKÓW
REZERWUJ WARSZAWĘ
REZERWUJ TRÓJMIASTO