Flow&Work 2.0

WARSZTATY DLA FOTOGRAFÓW ŚLUBNYCH 9-10 MAJA 2022

Zapraszam serdecznie na dwudniowe, wypełnione wiedzą spotkanie warsztatowe. Opowiem Wam o moich najważniejszych doświadczeniach jako fotografa ślubnego. Szczegółowo przejdziemy przez aspekty naszej pracy. Zarówno techniczne, mentalne jak i marketingowe. Przejrzyjcie zagadnienia warsztatowe, sprawdźcie plan dnia i termin. Jeśli wszystko Wam odpowiada to do zobaczenia.

Para młoda jako klient

Kontakt z wyjątkowym klientem jakim jest para młoda. Dlaczego pary młode wybierają mnie jako swojego fotografa. Dlaczego dzieje się to bez kombinacji i manipulacji z mojej strony. Jak skonstruować prostą umowę i nie mieć z tego tytułu problemów na przestrzeni lat. Kiedy lepiej odpuścić a kiedy warto dążyć do celu w kontakcie z klientem. O tych i innych elementach pracy z klientem opowiem Wam podczas bloku poświęconego pracy z parą bez użycia aparatu.

Dzień ślubu z punktu widzenia fotografa

Skondensowana dawka wiedzy na temat fotografowania ślubów, zabaw weselnych, przygotowań ślubnych. Opowiem Wam o wszystkim, czego przez kilkanaście lat fotografowania nauczyłem się, dowiedziałem lub doszedłem do tego sam. Poprzez ustawienia aparatu, ustawienia samego siebie i podejście do klienta.

Opowiem o kadrze i kadrowaniu. Procesie budowania obrazu i w jaki sposób doskonalę swój warsztat aby być lepszym fotografem. Jak buduję pojedyncze zdjęcia myśląc jednocześnie o historii.

Przeanalizujemy krok po kroku dzień ślubu zwracając uwagę na możliwe “pułapki” czyhające na fotografa. Opowiem jak ich unikam oraz jak poradzić sobie ze stresem przed reportażem.

Technicznie

Aparaty, obiektywy, akcesoria. Czy istnieje “must have” fotografa ślubnego? Jak sprzętem wyleczyć się z wypalenia zawodowego i sprawić by fotografia dawała nam jeszcze większą frajdę.
Opowiem Wam o mojej technologiczno fotograficznej podróży. Jak udaje mi się racjonalnie podchodzić do kolejnych foto “inwestycji”. Przejdziemy przez ustawienia aparatów w różnych sytuacjach fotograficznych i dobór ogniskowych.

sony nokton planar
sesja obok lokalu weselnego w Tarnobrzegu

Światło w fotografii

Mimo, że światło w fotografii ślubnej to dla mnie głównie błysk, nie będziemy się aż tak ograniczać. Opowiem o moim romansie ze światłem ciągłym. Pokaże Wam jak pracuję światłem z parą podczas ślubu, wesela i sesji plenerowej. Przeanalizujemy różne schematy oświetleniowe i będziemy tworzyć je sami. Nauczymy się jak prostymi metodami możemy uatrakcyjnić kadry nawet wtedy gdy otoczenie jest totalnie nieatrakcyjne.

Uzupełnieniem będzie dostęp do treści wideo zawartych w moim kursie online o lampach błyskowych.

Sesja ślubna zparą

Podczas warsztatów jednodniowych praktycznie nie możliwym jest zrobienie sesji w pełnym wymiarze czasu. Tym razem mając jego zapas będziemy sporo fotografować. Zanim usiądziemy do wieczornej integracji zrobimy sesję. W środki i na zewnątrz. Przy użyciu światła błyskowego i nie tylko. Pokażę Wam jak ustawiam lampy na sali weselnej oraz jak pracuję nimi podczas sesji.

Marketing fotografa

Nie opowiem Wam o szukaniu klientów. Opowiem co robić, aby to klient szukał nas. Facebook, Instagram, Seo i www? Opowiem Wam o tym co robię sam, co warto zlecić i komu. Jak prowadzić swój biznes, żeby nie zakończyć go po pierwszym terminie opłacenia ZUSu.

Selekcja i obróbka

Jakie oprogramowanie na przestrzeni lat okazało się przydatne, z jakimi przyszło się rozstać. Co mnie przyspieszyło, a co trzymało w miejscu. Omówienie wszystkich narzędzi, których aktualnie używam. Co mogę polecić, za co warto zapłacić. Bez czego nie mogę się obejść a co omijam szerokim łukiem.
Jak sprawnie wybrać najlepsze zdjęcia ślubne – te ważne i najważniejsze. Jak nie pomijać, działać etapowo i nie mieć skrupułów w stosunku do swoich zdjęć.
Post produkcja jako etap wykańczania, kształtowania, symulowania spójności. Opowiem jakich technik używam przy pracy z kolorem. Jak nie stać się „passe” ze swoją obróbką i pozostać ponadczasowym. Wytłumaczę jak sprawnie obrabiać, żeby kolor się nas słuchał.

Podobnie jak w przypadku części o świetle uzupełnieniem będzie dostęp do mojego kursu obróbki.

Strona www fotografa

Stworzenie strony internetowej to nie jest wiedza tajemna. Ale stworzenie jej tak aby być lubianym przez wyszukiwarkę google jest już nie lada wyczynem. Dlatego zaprosiłem Rafała z Whitesite.pl żeby opowiedział Wam o kilku podstawowych błędach popełnianych podczas tworzenia naszej wymarzonej strony oraz pomógł ich uniknąć. Są rzeczy, które sami możecie wdrożyć w prosty sposób i o tym porozmawiamy drugiego dnia.

Partnerzy warsztatów

Jak zawsze postarałem się dla Was o wyjątkowe oferty od firm z którymi współpracuję. Będą kupony rabatowe i specjalne promocje miedzy innymi od : Quadralite, Nphoto, Patona, Rebel East, Next77, Kuyavia Backdrops, F43, cyfrowe.pl

Obejrzyjcie krótki film który nagraliśmy na warsztatach jeszcze w “normalnych” czasach.

Pytania i odpowiedzi

Skrócony, godzinowy plan warsztatów:

Dzień pierwszy: Startujemy 9 maja 2022 o godzinie 9:00. W międzyczasie zjemy obiad. Cześć teoretyczną zakończymy około godziny 17:00. Potem kolacja i zrobimy sesję. Następnie integracja wieczorna, panel dyskusyjny i nocleg.
Dzień drugi: Start 10 maja o godzinie 9:00 – Koniec około godziny 18:00

Dodatkowo po warsztatach dostęp do moich kursów online o obróbce zdjęć i świetle błyskowym o łącznej wartości prawie 600zł.

Lokalizacja: Siedlisko Janczar (lokalizacja google maps)

Cena: 1800zł. Wystawiam fakturę bez vat.

Jeśli jesteś moim kursantem to daj znać po rezerwacji. Za każdy z zakupionych wcześniej kursów przysługuje rabat w wysokości 100zł.
Rezerwacja poniżej lub mailowo/telefonicznie: tel. 511705940, mail: biuro@dawidmazur.pl
Wszelkie pytania również drogą mailową lub telefoniczną.

Zarezerwuj miejsce