Najlepsze Podkarpackie zespoły weselne

Wesele może się udać bez wielu elementów. Naprawdę. Widziałem już wesela bez pierwszego tańca, bez zabaw oczepinowych. Widziałem wesele na których Pani młoda nie miała sukni ślubnej. Były to świadome wybory a nawet życzenia par młodych. Nigdy jednak nie spotkałem się ze świadomą rezygnacją z muzyki podczas zabawy weselnej. Dlatego wybór dobrego zespołu na wesele to podstawa!

Oczywiście dwa ostatnie lata pokazały mi wiele rzeczy w które w roku 2019 jeszcze ciężko byłoby mi uwierzyć. Dowiedziałem się na przykład, że można zorganizować wesele na 8 osób i bardzo dobrze się bawić. Ale nawet wtedy, w momencie gdy cała ósemka gości weselnych siedziała przy stole z głośników sączyła się muzyka. Pamiętam to jak dziś. Na tym mikro przyjęciu Agnieszki i Darka słychać było utwory Starego Dobrego Małżeństwa. Paradoksalnie z płyty “Dla wszystkich starczy miejsca”.

Jak wybrać najlepszą kapelę weselną z województwa Podkarpackiego?

Szczerze? Dawno tego nie robiłem. Swój ślub i wesele miałem 10 lat temu (piszcie w komentarzach pomysł na niespodziankę rocznicową dla mojej żony). Zdecydowaliśmy się na konkretną kapelę weselną z Podkarpacia będąc na weselu naszych znajomych pod Rzeszowem. Dobrze się bawiliśmy, dobrze się ich słuchało i jeszcze podczas tego wesela poszliśmy zapytać czy nasz termin jest u nich wolny. Jakiś czas później podpisywaliśmy umowę. Nasze wesele było jak najbardziej udane. Pod względem muzyki naprawdę super. Ale był to też okres gdy zaczynałem dopiero wdrażać się w branżę ślubną jako fotograf śluby.

Od czasu swojego własnego wesela słyszałem już setki interpretacji “Bałkanicy”, “Miłości w Zakopanym” i innych weselnych “must have”. Czy zmieniłbym dziś swój wybór kapeli na wesele z perspektywy tych wszystkich wesel które widziałem i słyszałem? Jak najbardziej nie! Ale chętnie zorganizowałbym kilka wersji swojego wesela. Bo dziś mogę stwierdzić, że nie mam jednego top zespołu na wesele na Podkarpaciu, który dla mnie jest najlepszy. Każdy ma coś indywidualnego, coś wyjątkowego, coś co jest mocną tej konkretnej kapeli weselnej.

Czym się kierować wybierając idealną orkiestrę weselną na Podkarpaciu.

Lokalizacja raczej nie ma znaczenia. Czy wybieramy zespół weselny w Rzeszowie czy w Krakowie to raczej kierują nami podobne pobudki. Najlepszą opcją jest według mnie posłuchanie na żywo zespołu muzycznego który nas interesuje. Jeśli mamy okazję być na weselu prowadzonym przez taką orkiestrę weselną to jest to najlepsza z możliwych opcji. Mamy wtedy okazję zobaczyć jak zespół weselny nie tylko gra, ale też prowadzi wesele. Jest to według mnie zaraz po części typowo muzycznej jeden z ważniejszych aspektów jakie definiują jakość danego zespołu na wesele. Miałam okazję widzieć i słyszeć na weselach kapele, które może nie były muzycznie w światowej czołówce, ale potrafił zdobyć serca gości podejściem, charyzmą, humorem i tym, że trzymali kontakt z bawiącymi się.

Najlepszy zespół muzyczny w Rzeszowie. Jak do nich dotrzeć?

Oczywiście ciężko ograniczyć wybór tylko do zespołów muzycznych z Rzeszowa, które mieliśmy okazję słuchać podczas całego wesela. Wtedy dobrą opcją jest umówienie się na próbę lub wesele na którym o oprawę muzyczną dba nasza wymarzona kapela weselna. Bardzo często miałem okazję uczestniczyć w zabawach weselnych na których zjawiały się pary chcące posłuchać jednego konkretnego bloku muzycznego. Po uczestnictwie w weselu to na pewno jeden z najlepszych sposobów zetknięcia się z twórczością danego zespołu muzycznego “na polu walki”.

Raczej byłbym ostrożny oceniając umiejętności Waszego zespołu na wesele na podstawie nagrań video. Nawet tych, które muzycy sami wrzucają na swoje strony i portale branżowe. Zdarza się oczywiście, że są to w pełni profesjonalne produkcje, z wybitnie nagranym dźwiękiem i oddają bardzo dobrze każdy element. Są na Podkarpaciu zespoły weselne, które na żywo robią wspaniałą robotę, potrafią wyrwać do tańca nawet pijanego wujka czy 90-letnią babcię. Na stronie natomiast mają nagrania, które kompletnie tej energii nie pokazują. Oczywiście nie przytoczę tu konkretnych przykładów. Nawet nie potrafiłbym. Ale zdarzyło mi się widzieć filmy zespołów, które widziałem wcześniej i nijak miały się one do rzeczywistości. Wniosek z tego taki, że najlepszą opcją aby wybrać zespół weselny to posłuchanie go na żywo lub ewentualnie na próbie.

Jakie zespoły z Rzeszowa i Podkarpacia polecam.

Przygotowując ten wpis starałem się pamiętać o wszystkich zespołach weselnych, które dobrze zapamiętałem z zabaw weselnych na których miałem okazję być. Napisałem do nich zadając każdemu zespołowi muzycznemu z Podkarpacia kilka pytań. Mam nadzieję, że ten wpis okaże się dla Was pomocny. Pozwoli poznać polecane przeze mnie ekipy również od strony prywatnej, nie tylko muzycznej. Zapraszam Was do mojej bardzo subiektywnej listy polecanych przeze mnie kapel weselnych z Rzeszowa i województwa Podkarpackiego. Będzie się ona oczywiście zmieniać i rozrastać z każdym kolejnym sezonem ślubnym. To jest szczera lista sprawdzonych w boju, dobrych zespołów na wesele!

Madam

Jakiś fajny zespół

Awangarda

Aura Cover Band

Prima

Sunrise

Lola Band

Wójciki

Progres

La Fiesta

MOJITOsquad

Szybki numer

Dobry zespół na wesele z Podkarpacia to nie wszystko….

Czy na mojej liście polecanych zespołów muzycznych z Podkarpacia udało Ci się znaleźć ten jedyny zespół weselny? Daj znać w komentarzu! Jeśli tak to czas wybrać fotografa, który uwieczni te niezwykłą imprezę! Szczerze polecam swoje skromne usługi. Skontaktuj się ze mną!

Muzyka na wesele wybrana… a masz już zabukowaną salę weselną? Jeśli nie to ten poradnik Ci się przyda: polecane sale weselne na Podkarpaciu

2 komentarze

Komentarze